Aventure Ensemble
Datum/Tijd
wo 21 april 2021 | 20:00 - 21:30 uur
Muziek+, oude-muziek
‘Totdat de wachter heeft gezongen’ – Uniek ensemble brengt middeleeuwse muziek; blokfluiten en zang. Met inleiding vooraf.
Muziek+ concert: klassieke muziek in combinatie met een lezing, poëzie, film, verhalen e.d.
Toelichting op het programma
Liederen uit het Gruuthusehandschrift (ca. 1400) en instrumentale arrangementen door Aventure Ensemble met Christopher Kale – zang, Marco Magalhães, Fumitaka Saito en Ita Hijmans – blokfluiten. Zij spelen op een reconstructie van midden vijftiende-eeuwse blokfluiten.
Ensemble Aventure richt zich op onbekende ensemblemuziek uit het 15e-eeuws Europa benoorden de Alpen. Een ware ontdekkingstocht! Ook liederen uit het Gruuthusehandschrift. Daarvan verscheen in 2018 de CD ‘Totdat de wachter heeft gezongen’.
In de serie Muziek+ geeft het Ensemble Aventure onder dezelfde titel een concert met inleiding in Goede Rede. Heel interessant!
Aventure Ensemble
Aventure Ensemble werd opgericht in 1993 en speelt laatmiddeleeuwse muziek. Blokfluit en zang, in flexibele bezetting van 3 tot 7 musici.
“Onze uitvoeringen zijn gebaseerd op onderzoek waarbij de eigenheid van de muziek en de cultuurhistorische context voorop staan. Aventure beschouwt daarmee laatmiddeleeuwse muziek niet als geïsoleerde op zichzelf staande kunst maar als één van de aspecten van een cultuur.” Aan het woord is Ita Hijmans, artistiek leider en ook verantwoordelijk voor het onderzoek en programma. Er wordt daarbij niet alleen gespeurd naar repertoire, maar ook samengewerkt met archeologen om instrumenten te reconstrueren.
Aventure bundelt dus de krachten van spelen, onderzoek en blokfluitbouw.
Expositie
«« terug naar de CONCERTAGENDA
