Dag van de Oude Muziek
Datum/Tijd
za 14 mei 2022 | 12.00 - 17.00
Locatie: Kunstlinie
oude-muziek, Pionieren in Oude Muziek
Alle aandacht op Oude Muziek! Een hele middag vol met kleine concerten, workshop, mooie verhalen over de muziek en de instrumenten. Kijken, luisteren en proberen.
In Kunstlinie van 12.00 tot 17.00 uur. Entree 10 euro.
Let op: Deze dag vindt plaats in Kunstlinie, Esplanade 10, Almere Centrum.
Toelichting op het programma
Muziek van 700 tot 300 jaar geleden, hoe klinkt dat?
De muziek uit de Middeleeuwen en later. Gezongen en gespeeld op oude instrumenten zoals theorbe, traverso, kleine harp, barokviool en klavecimbel. Kijk rond op onze ‘markt’ met veel verschillende oude muziek en informatie. In de hal en het café.
Een evenement dat ook interessant is voor bezoekers die al lang van oude muziek houden! Nu ook in Flevoland een hele middag muziek uit Middeleeuwen, Renaissance en Barok. En actuele info van Organisatie Oude Muziek, b.v. over Festival Oude Muziek 2022.
Dag van de Oude Muziek – het programma
1. Workshop ‘Samenspel en improviseren’ door Saskia Coolen en Constance Allanic van het ensemble Camerata Trajectina. Iedereen die een instrument bespeelt (ook moderne) en toonsoorten tot 2 mollen en kruisen kan meespelen (A= 440). We gaan aan de slag met improvisatie oefeningen en daarna wordt samen een Passamezzo Antico gemaakt.
Aanmelden via info@goederedeconcerten.nl of bel 06-80140467.
De workshop begint om 13.00 uur.
2. Serie concerten met muziek uit 1300-1750
12.00 uur Camerata Trajectina
12.30 uur Apollo Ensemble, in duo
13.00 uur Laura Lotti, op kleine harp
13.00 uur Jong Talent
13.30 uur Black Pencil, in kwartet
14.00 uur Laura Lotti, op kleine harp
14.30 uur Vocapella, koor
15.00 uur Barokensemble Polyhymnia
16.00 uur Cantus Modalis, vocaal ensemble
3. Uitleg over Oude Muziek en de instrumenten
4. Informatie van Organisatie Oude Muziek over o.a. Festival Oude Muziek 2022
5. Kraam voor het kopen van een drankje.
N.B. EXTRA. ’s Avonds ook nog in Goede Rede een concert van Camerata Trajectina met de titel ‘Liedjes zonder woorden’. Aanvang 20.00 uur. Meer info en kaarten kopen.
Dank aan
Deze Dag is georganiseerd i.s.m. Kunstlinie en Organisatie Oude Muziek. Met support van het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds (NMF), Fonds Podiumkunsten en gemeente Almere.
Dank ook aan de deelnemende musici!
Pionieren in Oude Muziek
De Dag van de Oude Muziek is onderdeel van het grote project Pionieren in Oude Muziek, een samenwerking van Goede Rede Concerten met Camerata Trajectina in 2022. Met vijf verschillende concerten en extra activiteiten, zoals een excursie naar het Muiderslot en deze Dag van de Oude Muziek.
Kaarten bestellen
Entree 10 euro, t/m 18 jaar 5 euro, kinderen t/m 12 jaar gratis.
U kunt kaarten bestellen via de website van Kunstlinie.
Of bel 036 84 55 555 (ma t/m zo 12.00 t/m 17.00 uur)