Camerata Trajectina – Geuzenliederen
Datum/Tijd
za 03 september 2022 | 20.00 - 21.30
Locatie: Goede Rede
carillon, oude-muziek, Pionieren in Oude Muziek
De geuzenliederen klonken in de strijd om de vrijheid rond 1572, de geboorte van Nederland, 450 jaar geleden. Vandaag levensecht gezongen en verteld door Camerata Trajectina en René van Stipriaan. Vooraf carillonconcert.
Toelichting op het programma
De geuzenliederen wisten een gevoel van nationale eenheid op te roepen en voedden de behoefte aan onafhankelijkheid.
Programma Geuzenliederen
Camerata Trajectina zingt bekende en onbekende geuzenliederen. Vive le Geus!
René van Stipriaan draagt voor uit zijn bundels met ooggetuigenverslagen uit die tijd.
Muziek was in de Tachtigjarige Oorlog een belangrijk wapen in de strijd. Het politieke lied was als een indringend medium, als een nuttig instrument bij het beïnvloeden van de publieke mening. Het meest bekend zijn de geuzenliederen die in eerste instantie op losse vellen werden gedrukt en vervolgens in verschillende bundels tussen 1573 en 1687 zijn uitgegeven. Het beroemdste geuzenlied is het Wilhelmus. We vieren dit jaar de geboorte van Nederland.
René van Stipriaan is literair-historicus, met een ruime ervaring als onderzoeker, schrijver en presentator. Deskundig op het terrein van de Nederlandse literatuur, en met name de Nederlandse Gouden Eeuw.
Camerata Trajectina
Onze Artist in Residence in 2022 met verschillende concerten.
Camerata Trajectina is een gerenommeerd en ervaren gezelschap met altijd weer nieuwe interessante projecten en samenwerkingen. Met de muziek van de 16e en 17e eeuw en de eigen schoonheid van de Nederlandse taal brengt Camerata Trajectina de Nederlandse geschiedenis tot leven.
De musici:
Saskia Coolen, blokfluit & viola da gamba
Arjen Verhage, luit & citer
Cassandra Luckhardt, viola da gamba
Constance Allanic, viola da gamba & harp
Hieke Meppelink, zang
Carillonconcert om 19.00 uur
Vooraf een bijpassend carillonconcert door Gijsbert Kok.
Gijsbert Kok is stadsbeiaardier van Den Haag en Scheveningen en vaste bespeler van de carillons van Voorschoten en Zoetermeer. Daarnaast is hij organist van de Abdijkerk in Den Haag – Loosduinen en de American Protestant Church in Den Haag. Hij is docent muziektheoretische vakken aan het Rotterdams Conservatorium (Codarts) en heeft een concertpraktijk als beiaardier, organist en begeleider.
Expositie
Carmina Burana Orff

Kaarten bestellen is nu niet of niet meer mogelijk. Bel desgewenst 06 80140467 voor informatie.